Žhavé festivaly

Posted by     |   Categories :   Nezařazené

Co zkusit něco nepoznaného, podívat se na festival třeba v rámci vaší zahraniční dovolené. A zažít jeho jinou podobu. Máme pro vás pár tipů:
 
 
 
Španělsko
 
Tak třeba ve slunném Španělsku mají zajímavé nápady. Co bitva La Tomatina? Není nebezpečná, střelné nebo sečné zbraně se nepoužívají. Jde o trefování se do druhých zralými rajčaty, prostě rajčatovou bitvu. A i ta se před hodem podle pravidel musí propíchnout prstem, aby nebyla příliš tvrdá a nedošlo k poranění. Není to výmysl poslední doby na odbourávání nahromaděného stresu. Má tradici již od roku 1945. Koná se vždy čtvrtou srpnovou středu, na svátek svatého Ludvíka, ve vesnici Buňol asi 40 kilometrů od známější Valencie. Spotřebuje se vždy asi 120 tun rajčat. Bitva vždy přiláká davy turistů, zúčastnit se může každý.
 
Horkokrevní Španělé mají vůbec zajímavé nápady. Dalším festivalem, který by vám neměl uniknout je skákání přes ležící nemluvňata. Zúčastňují se ti, kterým se v daném roce narodilo dítě. Položí ho na matraci a nechá ho přeskočit ďáblem – tedy člověkem v ďáblově kostýmu. Tento přeskok má dítě ochránit před prvním hříchem.
skok z jeskyně
 
Řecko
 
V Řecku také není nuda. Na ostrově Chios se každoročně rozpoutá válka mezi dvěma kostely. Jsou to Angios – Marcos a Panaghia Ereithiani. Jedná se o velkou světelnou show, kterou doporučujeme sledovat z bezpečné vzdálenosti. Po západu slunce se začnou pálit světelné rakety a zvítězí ti, kteří první trefí zvon na kostele protivníka.
 červená rajčata
Itálie
 
Tak tento festival je opravdu jen pro silné jedince. Koná se každoročně v italských Alpách. Většinu času tráví jeho účastníci zavěšeni v síti na lanech ve výšce několik set metrů. Mohou relaxovat a kochat se pohledem na nádherná panoramata Alp. Ti akčnější a odvážnější po lanech také chodí. Pokud se chcete přijet podívat, ale do lana se vám nechce, nevadí. Mají zde bohatý doprovodný program. Pořádají se zároveň různé kurzy, např. jógy nebo paraglidingu a workshopy.
 
Tak co, zajedete na některý z těchto pro naši zemi netypických festivalů?
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

29. 11. 2017

Štítky: