Co je to Tumblr?

Posted by     |   Categories :   Business

Slyšeli jste už někdy o sociální sítí Tumblr? Jedná se o sociální síť, která slouží pro takzvané mikroblogování. Mikroblogování bychom mohli přirovnat k takovému psaní statusů na sociálních sítě. Příspěvek nemusí mít žádný název, ale čtenářům jasně sdělí obsah pomocí krátkého článku, vět, obrázků nebo gifů. Tato funkce se stala mezi uživateli velmi oblíbená a od začátku dosáhl Tumblr velké popularitě. Jedná se o takový předchůdce sociálních sítí, jak je známe dnes. A i když během toho vzniklo nespočet dalších sociálních sítí, nutno říct, že Tumblr je stále velmi oblíbený.

Vývoj této sítě začal již v roce 2006, prvního oficiálního spuštění se poté dočkal v únoru 2007. I když byl zájem slušný, stále mohl být větší. Proto v roce 2012 pomohla Tumbrl k slávě velká propagační akce ve spolupráci se sportovní značkou Adidas.

sociální sítě

V současné době funguje Tumblr nejen jako internetová stránka, ale lze si ho stáhnout i jako aplikaci pro iPhone nebo Android. Na Tumblr lze vydávat nové příspěvky, aktualizovat stav, komentovat příspěvky ostatní, upravovat htlm svých vlastních blogů a přijímat a odesílat soukromé zprávy. Z Tumblr si lze stáhnout i videa, pokud použijete Tumblr video downloader.

Důležité jsou také u jednotlivých příspěvků štítky, označovány symbolem #. Dnes tyto štítky známe již i na jiných sociálních sítí, ale na Tumblr jsou obzvláště důležité, jelikož vám umožní vyhledat obsah přesně podle toho, co hledáte.

soc.sítě

Od roku 2021 je dokonce možné si svoje příspěvky umístěné na Tumblr zpoplatnit, takže uživatelé mohou dostávat za svoje blogy zaplaceno. Na sociální síti se často schází různé, menší komunity, kde si mohou bez obav psát příspěvky o tématech, které mají rádi. Tumblr se stal pro ně takovým útočištěm, jelikož umožňuje větší anonymitu než jiné sociální sítě. Oblíbenost této sociální sítě je stále vysoká i dnes.

20. 2. 2023