Když je třeba trochu mechu

Posted by     |   Categories :   Výrobky

Není to ani tak dávno a betonová džungle bylo opravdu označením pro všechna česká města. Samozřejmě, v té době ještě nikoho nějaké prostředí nezajímalo, bylo třeba stavět a stavět hodně, ať se západní turista podiví. Mnohdy se spíše zhrozil, ale to je už jiné téma. Nyní budeme mluvit o tom, jak lze vlastně zakomponovat ekologii i do něčeho tak zdánlivě neekologického jako je výstavba panelového domu či mrakodrapu.
životní prostředí

Čína jde kupředu, alespoň si to plánuje

Vzniká spousta projektů jak zbavit čínské města dusivého smogu, který tíží všechny obyvatele. Jestli si myslíte, že se v Ostravě někdy špatně dýchá, představte si ten nejhorší ostravský den a znásobte ho ještě párkrát. A takhle si to nějak představujte po dobu celého roku, ať je zima nebo teplo. Samozřejmě některé dny to není takový „záhul“ jak by se mohlo zdát. Kromě nejrůznějších vylepšení do okolních příměstských oblastí zde také přichází na řadu experimentování s živou flórou přímo zabudovanou do stavby. Ať už je to největší dřevěný mrakodrap, který je však docela nebezpečným hazardem a hlavně se na něj spotřebuje spousta dřeva, nebo je to beton a živé stromy navzájem propletené tak, aby sama budova „vdechovala“ a vydechovala. Samozřejmě nápady jsou to dobré a architekti mají alespoň na nějaký ten čas vystaráno, ale je vůbec v Čině společnost, která by něco takového zvládla postavit? Nebo se obrátí Čína na některé zahraniční společnosti, které mají s eko výstavbou alespoň trochu zkušeností?
smog v šanghaji 

Arabové už vymýšlí náhradní plán

Fosilní paliva pomaličku ale zcela jistě dochází a největší „ropní“ magnáti své doby už teď vymýšlejí plány, jak vlastně udržet bohatství tam, kde by mělo být, za pomocí obnovitelných zdrojů energie. Arabové chtějí a plánují vystavět největší ekoměsta a snad nejimpozantnější projekty doby, které by měly stát několik stovek miliard. Na realizaci projektů by se měla podílet řada firem.
energetická účinnost
I v České republice, byť v menším měřítku, se můžeme setkat s pokusy o „zelenou“ výstavbu, která však stále není tak oblíbená, byť technologie tu dávno je a možná i ti schopní lidé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

30. 1. 2018