Jak ho správně podat

Posted by     |   Categories :   Www

Předpokládejme, že víte, že zrovna vy musíte podat daňové přiznání a že také víte, jak ho vyplnit. Buď máte svou účetní, či účetního, nebo si ho vyplníte sami pomocí nějakého internetového portálu, kde jsou formuláře on-line k dispozici.

·         Daňové přiznání musíte podat do třetího dubna. Pokud už nyní víte, že tento termín nestihnete, požádejte si o odklad. Pokud máte daňového poradce, nebo máte povinný audit, musíte daňové přiznání podat o tři měsíce později, tedy do třetího července.

·         Daňové přiznání můžete podat několika způsoby. Můžete ho na příslušný finanční úřad doručit poštou (tady je nutné ho poslat doporučeně a ponechat si lísteček, který na poště vyplníte) nebo ho na tom samém úřadě podat osobně (tady je ideální přijít s věrnou kopií a tu i nechat na podatelně orazítkovat, aby i vám zůstal doklad, že jste přiznání skutečně podali). Druhou možností, jak daňové přiznání podat, je elektronická forma.

·         Nezapomeňte, že za den podání daňového přiznání se považuje den, kdy jste ho podali na poště, kdy jste ho doručili na finanční úřad a také kdy jste ho odeslali elektronicky.Pokud ale nebudete stíhat a finanční úřad i pošt budou v poslední den podání zavřené, můžete ho odeslat jako i-tiskopis. K tomuto způsobu podání nepotřebujete datovou schránku, jako u elektronického podání, stačí vyplnit elektronický formulář na webu finanční správy a odeslat ho na územní pracoviště, kam spadáte.

Do pěti dnů pak ale musíte finančnímu úřadu doručit vytisknuté a podepsané potvrzení o odeslání tohoto přiznání. Je jasné že tuhlemožnost samozřejmě můžete využít, i když přiznání nepodáváte na poslední chvíli. Nejde to ale, když máte povinné podávat daňové přiznání elektronicky. Na něj se vztahuje, jak už je výše uvedeno, elektronický podpis a datová schránka.

Doufáme, že je jasné, kde daňové přiznání podat. Teď ještě záleží, jak vám vlastně vyšlo. Zda vám budou nějaké peníze vráceny, nebo budete platit vy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5. 2. 2017