Co dělat, pokud se ve vašem městě provádí zemní a výkopové práce

Posted by     |   Categories :   Domov

Zná to snad každý řidič. Začne podzim a najednou se celé město změní v jednu stavební parcelu. Není divu, právě v tomto období jsou nejčastěji prováděny zemní a výkopové práce. Má to samozřejmě svůj důvod. Tím jsou především vhodné povětrnostní https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/pov%25C4%259Btrnostn%25C3%25AD a klimatické podmínky.

To však většinu z nás příliš nezajímá, když se snažíme spoustou objížděk dostat ke svému vytouženému cíli. Faktem je, že tyto práce nám mohou cestu prodloužit i o půl hodiny, zvlášť ve velkém městě jako je například Praha.
nákladní automobil přivážející štěrk
Proto se musíme ptát: jsou tyto výkopy skutečně nutné? Odpověď zni, že ve většině případů ano. Musíme si uvědomit, že na mnoha místech je dosud kanalizace z padesátých let, která nebyla příliš udržována. Není proto divu, že musí být pokud možno vyměněna, než praskne a její obsah se začne vylévat do půdy místo do čističky. To by mělo velké následky nejen pro místní ekosystém, ale pocítili bychom to i my, lidé.

Toto vše však neznamená, že se nám to musí líbit. Můžeme se vůbec nějak bránit? Popravdě, příliš možností není, jelikož zákon bývá obvykle dodržován. Je možné podat stížnost na některého pracovníka, pokud se chová nepatřičně, ovšem to je tak všechno.

A co pokud dojíždíte a přijedete kvůli tomu pozdě do školy či do práce? V takovém případě vám bohužel omluvu nejspíše neuznají. Plánované opravy bývají vyvěšeny předem na městské nástěnce, a to jak papírové, tak internetové. Měli jste tedy možnost si to předem zjistit, a buď vyjet dříve, nebo pokud využíváte městskou hromadnou dopravu, použít dřívější spoj. Dá se totiž předpokládat, že nastanou dopravní komplikace a je na vás, abyste se jim přizpůsobili.

Pokud jde o případ, kdy jsou tyto výkopy prováděny prakticky před vaším oknem, opět nemáte moc šancí něco změnit. Jistě, mohou být hlučné a prašné, ovšem s tím je třeba počítat. A pokud není porušován noční klid (což obvykle nebývá, neboť v noci není na práci dostatečně vidět), případně pokud se některý z pracovníků nevloupává k vám na pozemek, opět nemáte možnost námitek.
klasické výkopové místo
Tak kdy tedy můžeme říci, že se nám to nelíbí? Udělat to lze na jednání městského zastupitelstva, kde lze podat proti návrhu na danou opravu či stavbu připomínku nebo námitku. Město se jí potom musí v připomínkovém řízení zabývat. Pokud však nastávají komplikace cestou přes město, kde nebydlíte, pak se s tím bohužel musíte smířit. A věřte, že tyto práce bývají často nutné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6. 11. 2019