Amazon chce vytvořit vlastní kryptoměnu

Posted by     |   Categories :   Business

Když se řekne Amazon, mnoho lidí si vybaví internetovou stránku, kde za přijatelnou cenu pořídí vše potřebné, dokonce i to nepotřebné. V dnešní době však tato společnost svým uživatelům nabízí i jiné služby různých rozměrů. Patří mezi ně např. Amazon Prime, služba obsahující nabídku filmů, a to dokonce i v češtině! Nechybí ani cloudové služby či umělá inteligence v podobě Alexy, která vám řekne, jaké je počasí, přečte zprávy a zodpoví jakoukoliv vaší otázku.

online nákupní marketing

Rovněž není tajností, že se Amazon vydává i do sféry finanční, a to díky spolupráci s JP Morgan Chase. Ale proč se zajímá o kryptoměny? Důvod je jednoduchý, tyto digitální měny různých druhů, hodnot a zakladatelů se pomalu ale jistě dostávají do běžného života a snaží se nahradit obyčejné – fiat peníze. Uživatelé by tedy za služby mohli platit nejen penězi, ale i amazon coiny.
marketing a technologie

Proč tedy zaostávat v době, kdy všichni chtějí být ve všem první a výjimeční? Budoucnost k této změně spěje a gigant Amazon přeci nemůže v tomto rozvoji zůstávat pozadu, nebo spíše za Facebookem.  

Navíc v únoru tohoto roku byl proveden výzkum, který se mimo jiné ptal uživatelů Amazonu, zdali by coiny při nákupu v obchodě využili. Výsledky byly překvapivé a pozitivní, více než polovina všech dotázaných odpověděla, že ano.

Kryptoměnová invaze

Využití kryptoměn a samotného blockchainu je nekonečné, existuje obrovský digitální svět, který je založen na decentralizaci,  kde fungují úplně jiná pravidla než v běžném světě. A především i jiné možnosti. Díky decentralizaci lze totiž úplně vypustit prostředníky, jako jsou banky či jiné finanční instituce. Veškeré transakce jsou tak rychlejší a především anonymní.
binární systém

Pokud by Amazon opravdu implementoval svou vlastní digitální měnu, kryptosvětu by to velmi prospělo v ekonomickém rozvoji a pomohlo k celosvětové adopci. Třeba se tak brzy ocitneme ve světě, kde bude každý člověk vlastnit elektronickou peněženku a na důchod šetřit právě v coinech.


15. 9. 2018