Saské Švýcarsko

Posted by     |   Categories :   Nezařazené


Saské Švýcarskoje ve své podstatě pokračováním nádherné přírody Českého Švýcarska, ovšem na německé straně. Pokud trávíte dovolenou v tuzemsku, stačí přejet hranice. Trasa vede přes Hřensko, které také stojí za zastavení. Ovšem oproti německé straně je tu kromě překrásných skal také mnoho méně krásných prodejních stánků se sortimentem, u něhož se podivíte, kdo že jej může vůbec kupovat. Pokračovat pak můžete dále, až se dostanete za hranice a po pár minutách vás přivítá krásné lázeňské městečko Bad Schandau. To vás překvapí svou milou, nevtíravou atmosférou.

Projít se po náměstí, navštívit zdejší cukrárnu, obdivovat architekturu, vás bude jistě bavit. Pokud toto město navštívíte, byl by hřích, kdybyste se neprojeli tramvají. Říkáte si, že projížďka tramvají vás tolik neláká a berete ji jako všední věc? Ovšem tato tramvaj je jedinečná, rozhodně ji vyzkoušejte. Lístek si můžete koupit přímo v tramvaji po nastoupení a projedete se úzkou silničkou mezi skalami.

Jedná se o Kirnitzschtalbahn – Křinické údolí abude to zážitkem, na který budete rádi a dlouho vzpomínat. Nejenže pojedete opravdu krásnou a netypickou trasou, ale na její konečné stanici můžete po pár krocích spatřit menší, avšak hezké vodopády. V Saském Švýcarsku můžete navštívit mnoho jiných míst a nemusíte vůbec daleko za hranice. Zkuste se podívat do parku miniatur, užijte si celodenní výlet na pevnost Konigstein, projeďte se krásnou přírodou vlakem nebo navštivte místní vyhlášené restaurace a ochutnejte speciality.

Určitě ale nesmíte zapomenout na třeba také na procházku, na jejímž konci vás bude čekat překrásná zřícenina vysoko v pískovcových skalách, krásný most, jež jinde neuvidíte – Bastei. Poměrně často jsou také pořádány vyjížďky lodí z Děčína přímo do Bad Schandau nebo dokonce až do Drážďan. Lodí se můžete na romantický výlet vydat nejen v létě, ale také v adventním období a navštívit tak vyhlášené adventní trhy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

30. 11. 2016