Šumava v létě – řeky Vydra a Vltava

Posted by     |   Categories :   Nezařazené

Šumava je skutečně nádhernou oblastí, kterou musíte znát. Jestli jezdíte každoročně k moři, je to jistě krásný zážitek, ale neměli byste zapomínat i na dovolenou v tuzemsku. Může být stejně krásná, jen je potřeba mít pečlivě naplánované výlety.

Nutné je také myslet na nepřízeň počasí, ale i pro tyto případy jistě vyberete v regionu atraktivity, které zaujmou celou rodinu včetně dětí. Máme pro vás alespoň dva tipy na výlety, které vám ukážou krásu šumavských řek.

Šumava nejsou jen mlhy a špatné, deštivé počasí. Šumava jsou také neuvěřitelně krásné meandry řeky Vltavy, jež můžete sledovat už od svého pramene. Ano, Vltava přece pramení právě zde, na Šumavě. 

Pokud byste si chtěli naplánovat výlet přímo k prameni Vltavy, velice krásná cesta je z vesničky Kvilda. Kvilda je malé, leč velice známé a oblíbené turistické středisko v létě i v zimních měsících, jedná se navíc o nejvýše položenou obcích v celé České republice. Vydáte se po směrovkách rovnou od parkoviště.

Projdete se nádhernými šumavskými loukami, plnými krásných květů a vejdete do lesa, který vás dovede přímo k prameni této krásné řeky, jež byla inspirací pro známou Smetanovu skladbu. Po dostatečně široké cestě je mnoho laviček, stolů, zkrátka míst na odpočívání. Cesta je pohodlná, vhodná pro kočárky.

Pokud hledáte další cestu, která by byla nenáročná, vhodná pro vozíčkáře či kočárky, můžete využít další známou trasu, vedoucí z Antýglu, k Turnerově chatě. Je to trasa skutečně zajímavá, která vede z mírného kopce a po jejíž celé délce jdete zároveň s řekou Vydrou. Ta je skutečným klenotem celé Šumavy a podle mého názoru i jedním z nejhezčích míst. Řeka je rychlá, je na ní mnoho kamenů, menších, ale i skutečně obrovských.  Tyto kameny vytváří z řeky skutečně krásnou podívanou.

Po cestě údolím můžete pozorovat krásné lesy, v nich se dá spatřit tzv. kamenné moře. Občas narazíte na informační tabule, které vás vysvětlí, co to vlastně je kamenné moře, jací zde žijí živočichové či jak se kameny dostaly v takovém množství do řeky. 

V Turnerově chatě se můžete občerstvit, zakoupit si mimo oběda třeba i vyhlášenou zmrzlinu s lesními jahodami a pokračovat s mírného kopce dále až k Čeňkově pile. Odtud vás autobusy mohou odvést zpět k začátku vaší trasy. 

30. 11. 2016