Po kom ty vlastně jsi?

Posted by     |   Categories :   Domov

Nejednou jste se ptali sami sebe, zda byste se dokázali podívat někomu do mobilního telefonu, aniž by Vám to dotyčný dovolil? Nebo si něco vypůjčit, aniž by to majitel té věci věděl? V běžném životě by Vás to ani nenapadlo. Ale kdyby šlo o Vašeho sourozence, tak už jste na vážkách. Co bychom ale měli mít na pamětí i pro vztahy se svými nejbližšími, svou rodinou?
čekání na sourozence
Rodina je kolektiv lidí, kde jsou vztahy opravdu blízké. Pokud máme normální stabilní rodinu, vzájemně se máme rádi a měli bychom se i vzájemně tolerovat a důvěřovat si. A to bez ohledu na věk. Pokud toho ale nejsme schopní, může to vyvolat konflikty a narušit stabilitu rodiny.

Je zcela běžné, že se rodiče ptají svých dětí, jak se měly ve škole nebo na výletě. Avšak pokud zájem přeroste v chorobnou posedlost rádoby ochraňovat svoje ratolesti, nebo je vysloveně šmírovat, už to nevěští nic dobrého. To, že si Vás potomek nechce přidat do přátel na facebooku, může mít spoustu důvodů. A nemusí se jednat hned o ty nejhorší, které Vás napadnou.

Pokud byste si přáli mít klidnou a šťastnou rodinu, mějte na pamětí několik věci. Ať už jde o školáka prvního stupně nebo už toho druhého, začíná se mu formovat osobnost ve viditelnější podobě, než tomu bylo, když ještě nepřišel tolik do styku s jinými dětmi.

Dítě by mělo vědět, že se na Vás může kdykoliv a s čímkoliv obrátit, aniž by byla Vaše první reakce zákaz, ať už čehokoliv. Důležité je, abyste se dokázali ovládnout. Ale zároveň Vaše slovo doma musí být hlavní.
pusinka na čelíčko
Neuchylujte se k tomu, abyste dítěti prolézali počítač nebo telefon a už vůbec ne deník, pokud si ho dítě píše. Pokud tuto zásadu porušíte, musíte mít opravdu, ale opravdu, pádný důvod. Jinak už nikdy dítěti nevysvětlíte, co znamená tolerovat soukromí. A hlavně mu o tom nelžete.

Musíte mu ukázat, že si za svým rozhodnutím stojíte. A dát mu pádný argument. To samé platí i v sourozeneckém vztahu. Respektovat se navzájem je umění. A to nejen pokud jste malí, ale i když jste už dospělí. Jednejte mezi sebou tak, jak byste si přáli, aby jednali s Vámi. Je to sice ohraná rada, ale velice účinná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

23. 11. 2016