Můj soused ,,zabiják“!

Posted by     |   Categories :   Peníze

Každý z Vás určitě zná ten pocit, když Vám cizí člověk nepadne zrovna do oka. Ale co, když s takovou osobou pak budete muset sdílet společnou stěnu domu, zahradu, nebo příjezdovou cestu?

Přísloví „měj své přátele blízko a nepřátele ještě blíž“ v tomto případě opravdu neplatí. Mít zákeřného souseda přes plot vytváří širokou škálu překážek spokojeného bydlení. Jak se ale takové to situaci vyhnout? Bohužel na jistotu spolehlivá rada neexistuje, ale je tu přeci jen pár věcí, kterým je dobré věnovat svoji pozornost.
naštvaný soused
1.      Právě jste se přestěhovali
Jestliže se právě chystáte přestěhovat, a hlavně pokud si byt či dům chcete koupit, vybírejte Vaše nové místo snů nejen podle vzhledu, nebo polohy, ale dejte si na čas a pozeptejte se sousedů na novém místě, co je zde nevýhodou, nebo jaký je současný nebo minulý majitel daného objektu.

Nejen, že uvidíte své sousedy, ale i na první pohled si o nich můžete udělat obrázek. Pokud je někdo hned z kraje neochotný nebo nepříjemný, může Vám dělat problémy o to více po přestěhování. Jelikož obydlení nového prostoru s sebou přináší jistý hluk a také nepořádek, mohl by to být okamžitý důvod k neshodám. Zvláště toto platí o koupi bytu.

V takovém případě se vyplatí seznámit a obhlédnout sousedy nejen z vedlejších bytů, ale i nad a pod Vámi. Doporučuji se zeptat samotných sousedů navzájem jeden na druhého. Pokud se Vám podaří odhalit nějaké sousedské spory mezi ostatními v domě, městě nebo vesnici, můžete se úspěšně vyhnout nepříjemnostem. Rozhodně si nedělejte naschvály.

Jakmile jednou oplatíte, i když jste přesvědčeni, že právem, je to skoro stejné jako jim vyhlásit otevřeně válku. Buďte v rámci možností milí, ale pokuste se sousedům ukázat, kde jsou hranice. Ustupovat za každou cenu nemá smysl.

2.      Nastěhovali se Vám noví sousedé
Pokud se jedná o opačnou situaci a Vy jste v pozici usedlíků, nebuďte vůči změnám příliš uzavření. Pokud se k Vám nastěhuje nový soused, najděte si chvilku a zajděte za ním na návštěvu s přátelským uvítáním a nabídkou pomoci. Jako člověku na novém místě bude potřeba poradit, kde se co nachází, nebo jak se někam dostat.
banán v ruce
Pokud projevíte zájem a ochotu, nejen, že si ,,šplhnete,, ale hlavně při nějakém nedorozumění mohou být Vaši sousedé vstřícnější, laskavější nebo i povolnější k nějakým ústupkům.

Nebuďte netaktní, i když se jen stěhujete někam na určitou dobu. Pokud jste pouze nájemník, hned z kraje založit vztahy na rozepři dobré jméno neudělá. Jestli si říkáte, že Vás v tomhle městě nikdo nemůže znát, může to být velký omyl. I když se to nezdá, svět je malý.

Může se Vám to hlavně vymstít při hledání práce nebo i při navázaní nových vztahů. Obzvlášť dbejte na pravidla dobrých vztahů, pokud máte spolubydlící. V takovém případě Vás nezachrání ani zeď mezi pokoji. Mějte vždy na paměti, že se dá domluvit opravdu skoro vždy.

23. 11. 2016