Bydlení, moje druhé ,,já“

Posted by     |   Categories :   Domov

Za svůj život se v průměru každý člověk přestěhuje minimálně jednou. Poprvé to bývá v útlém věku s rodiči, nebo při nástupu na vysokou školu, kdy se snažíme léta studia co nejvíce zjednodušit a zpříjemnit.

V dospělosti, a to dříve, či později, se stejně ve většině případů rozhodneme vylétnout z hnízda a pořídit si vlastní nebo pronajaté bydlení. A tady nastane konečně nirvána – nebo jsme si to alespoň mysleli.  Co ale doopravdy přijde, tak to je pořádný kus dřiny.
výbava na úklid
Není tajemstvím, že se všechno, s čím přijdeme do styku, snažíme přetvořit k obrazu svému. To platí jak o obyčejných věcech, tak i o bydlení. Když se přestěhujeme a zabydlíme, máme všeobecně tendenci svoje nové místo ukázat. Tím se bohužel nevyhneme, aby si o nás dotyčný udělal obrázek. Ať už je to naše máma, nebo kamarád, není dobré to podcenit. A to nemluvím o protějšku. Tak či tak, je dobré zapůsobit. A tohle Vám jistě pomůže.

Mějte uklízeno – nemusíte dennodenně drhnout podlahu, nebo mít perfektně naleštěné skleničky. Postačí, když se po pokoji nebudou prohánět chomáče prachu, zvlášť v ložnici ne. Pokud máte koberec, dejte pozor, co všechno na něm chcete nechat vidět.

Postarejte se o nádobí – nemusíte být pedant, ale donést nádobí alespoň do dřezu není zase takový problém. Hory nádobí u televize nebo u PC zkazí jakékoliv snahy o dobré hodnocení.

Ustelte si postel – postel o nás vypovídá nejvíce. Jelikož se jedná opravdu o intimní záležitost, tak málo kdo vidí kde a jak spíme. Pokud po sobě necháváme v posteli spoušť, je to i známkou velké ledabylosti v životě, vztahů nevyjímaje.
neustlaná postel
Oblečení má své místo – pokud na úklid opravdu nejste, tak si ve své skříni zřiďte jednu poličku, kam použité oblečení budete bezprostředně po sundání dávat, a stanovte si pravidlo, že například jednou za 3 dny, nejdéle však týden, si tu poličku vyklidíte. S tím, že samozřejmě prádlo roztřídíte. Když se věci neválí po bytě všude, kam se podíváte, je to hned příjemnější a návštěva si má alespoň kam sednout.

Jsou to jednoduchá pravidla, které si s trochou snahy osvojí opravdu každý. A to pro začátek vystačí. Tak zlomte vaz a dejte se do toho. Buďte pánem svého domu.

23. 11. 2016