Jsou zip sáčky s posuvným jezdcem dobrý nápad?

Posted by     |   Categories :   Výrobky

Každý z nás někdy použil klasický igelitový sáček. Zdá se, že v dnešní době jsou zkrátka nenahraditelné. Používají se pro uchování jídla, pro zabalení svačiny školákům, aby jim neumazala tašku, pro sbírání „pokladů“ po našich zvířecích miláčcích. Není proto divu, že se vyrábí v mnoha nejrůznějších velikostech a typech.

igelitový sáček s jablky

Jedním z těch méně obvyklých jsou zip sáčky s posuvným jezdcem. Ty byly populární hlavně v devadesátých letech, kdy se jednalo o horkou novinku. Jejich předností je hlavně to, že jsou silnější, tudíž se tak snadno neprotrhnou.

Nepřehlédnutelná je samozřejmě to, že jsou na rozdíl od jiných druhů kompletně uzavíratelné, což znamená, že se tam nedostane žádný vzduch. Z toho důvodu jsou často používány v lékařství, například pro zabalení a převoz zkumavek s krví do laboratoře.

Dále je patrné jejich využití v gastronomickém průmyslu, kde díky zamezení přístupu vzduchu vydrží potraviny déle čerstvé. Přesto zde není jejich použití tak rozšířené, jako právě v medicíně, neboť každá přísada smí být v restauraci otevřena pouze určitou dobu. A to, jakým způsobem je uskladněna, na to nemá vliv.

igelitový pytel na odpadky

Velkou výhodou těchto sáčků, která dosud nebyla zmíněna, je jejich trvanlivost. Obvykle totiž nejsou na rozdíl od těch běžných na jedno použití. Souvisí to především s jejich cenou. Díky tomu, že jsou dražší, si jich lidé obvykle více váží a nepoužívají je na věci, které by jej znehodnotily.

Jaké uplatnění tedy mají v domácnosti? Poměrně malé. Obvykle se z výše uvedeného důvodu nepoužívají k uskladnění potravin, stejně jako ke sběru psích či jiných exkrementů. Jejich cena je zkrátka příliš velká na to, aby byly použity pouze jednou.

Smysl tak mají de facto pouze při uskladnění například zimního oblečení, aby nebylo napadeno moly či jinými parazity. K tomu je však samozřejmě nutná větší velikost než standardní. A ta je samozřejmě ještě dražší. Není proto divu, že se k tomuto účelu používají především velké igelitové pytle.

V souvislosti s tím nelze nevzpomenout na teleshoppingovou reklamu z devadesátých let právě na tento typ uzavíratelných sáčků, ze kterých bylo možné vysavačem http://www.najdiservis.cz/navod.htm%3Fclid%3D4362%26strana%3D1 odsát vzduch a snížit tak objem uskladněného oblečení. Fakt, že se to mezi běžnými lidmi nikdy neuchytilo, ukazuje, že to přeci jen není tak dobrý nápad. Alespoň ne za tu cenu.

Je tedy jasné, že tento druh sáčků má sice své využití, pro běžnou domácnost však příliš vhodný není. Samozřejmě jsou situace, kde jeho použití může přijít vhod, avšak není jich tolik, aby ospravedlnily jeho koupi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

14. 10. 2019