Dětská kosmetika

Posted by     |   Categories :   Kultura

Ještě před narození každá budoucí maminka studuje všechen dostupný materiál, aby zjistila, jak nejlépe by se po porodu měla o své miminko starat. Důležitou složkou péče je pak maminkovská kosmetika. Pokožka novorozence je velmi citlivá a je třeba jí rozumět.

Co je důležité vědět?
Miminko má naprosto rozdílné chemické parametry pokožky než dospělý člověk. Proto nepadá v úvahu, aby se používala kosmetika, která není pro dítě vyrobena. Je to proto, že krémy a tělové šampony pro děti jsou pečlivě testovány mnohokrát důkladněji, než přípravky pro dospělé.

Je sledováno, aby přípravek v sobě neměl bakterie, měl optimální pH, byl hypoalergenní. Vůně u dětských krémů a dalších přípravků bývá nevýrazná až neutrální.  Toto není negativum výrobku, ale jde o záměr, kdy nechceme, aby dítě bylo drážděno pronikavou, byť hezkou vůní.

Při nákupu dětské kosmetiky je třeba si všímat, jaké má složení. Vše je třeba vyzkoušet testem nejprve na malém kousku kůže. Teprve když se do 24 hodin neobjeví žádné začervenání ani vyrážka, můžeme začít dítěti tuto kosmetiku aplikovat. Tímto malým testem si zaručíme, že dítěti nezpůsobíme alergickou reakci, která může být poměrně závažná.

Velkou pozornost je třeba věnovat kůži na zadečku, kdy musíme ochránit pokožku, která je vystavena vlhkosti a dráždivým látkám tak, aby nedošlo k opruzeninám. Dnes je těchto přípravků velká řada a je obtížné se v nich orientovat. Pokud si nevíme rady, nic nezkazíme, zajdeme-li do lékárny a tam se poradíme s odborníky.

I zde platí, že je nutné krém nejprve vyzkoušet a pokud bude našemu dítěti vyhovovat, pak jej začneme používat každodenně. S výhodou je pro tyto testy možné vyžádat si v prodejně testovací vzorky, které jsou většinou zdarma a dovolí se nám rozhodnout, co budeme používat, aniž bychom utratili zbytečně spoustu peněz.

Narození miminka je vždy radostná událost a péče o něj se stane stěžejním programem rodičů. Ale mějme na paměti, že méně někdy znamená více. Přemíra chemických látek aplikovaná na pokožku dítěte může způsobit negativní reakce. Nejlépe je používat přípravky na rostlinné bázi a znovu opakujeme, vyzkoušené, že dítě tento přípravek snáší. Odměnou nám bude sametová pleť našeho děťátka a jeho spokojenost.

26. 12. 2016