Bezpečnost batolete v bytě

Posted by     |   Categories :   Kultura

Všichni víme, že malého dítěte je vždy plný byt. Oči musíme mít naprosto všude, abychom zajistili bezpečný pohyb děcka po obytném prostoru. Nástrahy číhají všude, i tam, kde je pro dospělého obyvatele bezpečno, malé dítě se může zranit. Je několik rad, jak prostor zabezpečit a ušetřit si mnoho hlídacích starostí. Co tedy můžeme udělat pro bezpečnost našeho batolete?

Ohrádka pro dítě
Dřevěná ohrádkaje velmi praktická pomůcka, jak zabezpečit dítě proti pohybu, který nemůžeme v dané chvíli sledovat. Je skládací a sestavíme ji tedy tehdy, když potřebujeme. Většina rodin s batoletem ji však má složenou stále.

Velmi se osvědčuje ve chvíli, kdy maminka jde na záchod, dítě pak nemá pod zrakovou kontrolou nebo potřebuje udělat práci, která je pro dítě riziková, třeba manipulace s vařící vodou, práce s vysavačem, úklid podlahy apod. V takové chvíli je praktické dítě umístit do ohrádky a my si můžeme v klidu udělat potřebnou práci.

Zábrana na schody
Zábrana je dřevěná nebo plastová, často se dá rozměrově roztáhnout na několik velikostí. Instalace je jednoduchá, kterou zvládne každý laik. Zabráníme tak dítěti, aby vstoupilo třeba na schody a spadlo.

Chrániče na rohy nábytku
I rohy nábytku můžou dítě nebezpečně zranit, pokud by při prudkém pohybu do rohu narazilo batole tělíčkem nebo hlavou. Lze tomu předejít plastovými chrániči, které se na roh nábytku nasunou a udělají z ostrého oblou hranu, která nezraní.

Zámky na zásuvky a skříňky
Děti si libují v prozkoumávání neznámých věcí a uzavřené skříňky nebo zásuvky je lákají dvojnásob. Magnetické uzávěry skříněk ale můžou snadno povolit a dítě se do skříňky dostane. Je pak nebezpečí, že v nestřeženém okamžiku se dítě dostane k předmětům či chemikáliím, které můžou ohrozit jeho život.

Závěrem
Nešetřeme na věcech, které ochrání naše dítě. Podívejme se na náš byt očima dítěte z jeho pohledu i z jeho výšky a hned uvidíme, kde číhá nebezpečí. Určitě se taková investice za ochranné prostředky vyplatí a my budeme klidnější. Vždyť každé batole je jak pytel blech, to víme všichni. A tak klidná káva s naším miláčkem, kterému se nemůže nic stát, stojí za to.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

26. 12. 2016