Zabiják snahy zhubnout

Posted by     |   Categories :   Móda

Přesně tím jojo efekt je. Téměř každý, ne-li každý, kdo si nějakou tou hubnoucí kúrou prošel, se s ním setkal, nejednou. Osobní přesvědčení, že „stejně to budu mít za chvilku zpátky“ je demotivující. Ale kdo by chtěl celý zbytek života hladovět, omezovat se a nejíst to, co má rád? Naštěstí to tak nemusí být. Ketodieta jde jinou cestou. Neřeší kalorie ani neomezuje množství, ale mění složení jídelníčku. Vyřazuje sacharidy v první fázi úplně.

Za všechno může cukr

V https://www.hornbach.cz/shop/sortiment/sortiment.html běžném životě a zátěži zdaleka nespotřebujeme tolik sacharidů, kolik jich sníme. Tělo je prozíravé, co nespotřebuje, uloží v podobě tukové tkáně. A protože nedostatek potravin hned tak nezažijeme, ukládáme, ukládáme… a přibíráme. Chuť na cukr je návyková. Dostaneme se do sladkého kolotoče: cokoli sladkého sníme, je rychle stráveno, uloženo do tuku, a máme zase hlad a příšernou chuť na něco sladkého. Ale jak z toho ven? Jednoduše a hned. Cukry totiž nepotřebujeme v přiměřeném množství. Cukry nepotřebujeme vůbec.

Když je úplně vyřadíte, nic se nestane. Vlastně stane – po třech dnech si na sladké ani nevzpomenete. To proto, že hladina cukru v krvi se ustálí díky zklidnění produkce inzulinu. Ano, tato dieta je i pro diabetiky. Samozřejmě lékařský dozor je v jejich případě nutný.

Bez cukru znamená bez energie.

Kdepak. Energii dokáže organismus získat i z bílkovin i tuků, mnohem hodnotnější a lépe využitelnou. Bílkoviny ani tuky nevyvolávají nezřízenou chuť na pět malých svačinek mezi obědem a večeří.

A co mozek?

To, že mozek jede jen na cukry, je mýtus. Stejně dobře dokáže využít ketony, vznikající štěpením tuků. Takže se nemusíte bát, bude vám to myslet stejně dobře i bez čokolády.

Potřeba nadbytku cukru je dána jen špatným nastavením metabolismu, a ten můžete ketodietouzměnit. Bez jojo efektu.

11. 2. 2017