Tiskněte na úrovni

Posted by     |   Categories :   Móda

Stejně jako všechno na světě se i vytištěné materiály mohou pochlubit tu vysokou a tu nízkou úrovní kvality. Není tisk jako tisk, a je přitom naprosto lhostejné, jedná-li se o fotografii, dokument nebo třeba i něco docela jiného.
Prostě se ne vždy a ne všude dosahuje při tisku té nejvyšší kvality, toho, co dnes považujeme velice často za něco naprosto samozřejmého. A příčin tohoto stavu věcí může být několik:
displej tiskárny

a) Může to být způsobeno třeba špatnou tiskárnou. Ne každá pracuje na stejném principu, ne každá obsahuje tu nejnovější technologii, ne každá je nejmodernější a tudíž i nejsofistikovanější.
b) Na vině může být i papír, na který se to či ono tiskne. Různá savost, povrch i struktura mohou sehrát nemalou úlohu.
c) A nejednou je na vině i špatně zvolená náplň do tiskárny.
U toho posledně zmíněného se nyní na chvilku zastavme. Protože je to zřejmě zvláštní pozornost zasluhující. A to proto, že možná právě u náplně udělá nezkušený tiskař chybu nejčastěji. Logicky – tato je skryta v tiskárně, je velmi nenápadná a tudíž nejsnáze unikne pozornosti toho, kdo zjišťuje, kde se u nekvalitního tisku stala chyba.
A k tomu by nemělo docházet.
výstup tiskárny

Pokud si člověk pořizuje takovou náplň do tiskárny, neměl by se soustředit pouze na cenu, za jakou je tato nabízena. Protože je logické, že ceny se neliší jenom tak pro nic a za nic. A že tedy to nejlevnější zřejmě nebude to nejlepší, ale spíše naopak. Kupující by si měl daleko spíše všímat toho, jedná-li se v tom kterém případě o náplň originální či kompatibilní, pocházející od renomovaného výrobce, zaručujícího špičkovou kvalitu. Protože něco druhořadého pověstnou díru do světa neudělá.
Není rozhodně na škodu, sáhne-li kupující namísto nějaké laciné imitace raději po něčem jako náplně do tiskárny Canon MP140, což jsou výrobky té nejvyšší kvality. Protože díky tomu dosáhne delší výdrže náplně i delší životnosti tiskárny a pochopitelně i vyšší kvality tisku. A o to dnes jde především.

8. 1. 2020