S alkoholem za volant?

Posted by     |   Categories :   Business


Člověk může být bezmála abstinent, a přesto může vyvstat situace, kdy nějakou tu lihovinu požije a pak s tím má problém. Přičemž nemluvím nezbytně o tom, že by se dotyčný uvedl do stavu, kdy by nevěděl, co se s ním děje, a v tomto páchal nepřístojnosti, kvůli nimž by skončil v poutech a na záchytce.
Může to být i daleko nevinnější a přesto krajně nepříjemné.
Vezměte si třeba někoho, kdo dejme tomu zajel někam na návštěvu. Usedl do svého auta, někam si zajel a tam… Tam se bohužel něčeho napil dříve, než si uvědomil, že vlastně bude muset jet i zpátky, případně dál.dvě piva
A co teď? Má usednout za volant znovu a jet tam, kam má, ovíněn? Má riskovat, že se něco stane nebo že ho chytí a udělají mu peklo ze života? Nebo má raději nechat auto stát na parkovišti a vrátit se nějakým jiným dopravním prostředkem, s tím, že se sem pro svůj vůz bude později jenom komplikovaně vracet nebo že ho nebude mít včas tam, kde ho bude potřebovat?
Nezáviděníhodné dilema, že? Ovšem současně i problém, který už má dnes v Praze řešení. Protože zde už si lze zajistit taxi odvoz vozu.
Pro ty, kdo nevědí, oč jde, si rovnou řekněme, že to neznamená, že by se takové auto nacpalo do kufru taxíku a nechalo se odvézt. To je pochopitelně hloupost. Ale je to něco tak trochu vzdáleně podobného.opilý žabák
Takový člověk si tu může jednoduše dohodnout odvoz cizí osobou. Stačí kontaktovat dispečink a nechat si zařídit hned dva řidiče, kteří sem pro něho přijedou. A zatímco jeden z takových řidičů odveze zákazníka domů jeho vozem, ten druhý slouží ve firemním voze coby taxikář takového taxikáře. Tedy přiveze ho na místo určení a v cíli ho zase naloží a odveze.
Tímto způsobem lze dostat domů jak toho, kdo už není schopen řídit, tak i jeho vozidlo. A to naprosto bez jakéhokoliv rizika. Vše tedy nakonec dopadne tak, jak to dopadnout má, a všichni jsou spokojeni. A je lepší si zaplatit tuto službu, než dejme tomu záchytku. Nebo něco ještě horšího.

11. 12. 2019