Pořiďte si parádní terasu z kvalitního dřeva

Posted by     |   Categories :   Výrobky

Jedině z kvalitního materiálu může vzniknout kvalitní stavba. Dokonce se dá říct, že materiál je základ, který je důležitější než ten, kdo s ním bude pracovat. Pokud jde o základní opracování dřeva, tak to není nijak zvlášť náročné a mohou se do něho pustit nejen profesionální řemeslníci, ale klidně i amatéři bez špičkového vybavení. Dřevo je poddajné, tvárné, a máte jistotu, že výsledek bude dokonalý.

dřevěná prkna

Masivní dřevo je totiž materiál, který se bude dobře vyjímat jak uvnitř domu, tak i v exteriéru. To jediné, na co byste si měli dát pozor, je to, abyste si vybírali materiál v té nejvyšší kvalitě. Takový, který je dobře usušený, takže se posléze nebude kroutit, praskat, a jinak měnit tvar. A ideálně i takový, který je vhodně opracovaný, což vám nakonec ušetří spoustu práce.

Takže pokud se třeba chystáte pro stavbu terasy svépomocí, vyberte si taková terasová prkna, která vás nezklamou. Právě na jejich kvalitě závisí celkový výsledek vašeho úsilí. A myslete na to, že by měl být dlouhodobý, protože taková stavba přece jen není na jedno použití.

Pro venkovní stavby je typické, že se nevyhnout působení počasí a jiných faktorů. Jinak řečeno, stojí v nestabilním prostředí, které se v průběhu roku mění, ať už jde o vzdušnou vlhkost, teplotu, anebo případně i extrémní mrazy.

A právě to je pádný důvod, proč se vyplatí sázka na dřeviny, které jsou na takové klimatické podmínky navyklé. Přestože jsou nyní v módě tvrdé a barevně výrazné exotické dřeviny z tropů, jejich použití má svá úskalí. Prudké střídání teplot léta a zimy, mrazy a suchý vzduch způsobují jejich praskání a kroucení.
modřín – pohled zdola nahoru

Nic takového se vám naopak nestane, pokud vsadíte na evropské či sibiřské dřeviny, které jsou v našem podnebném pásu jako doma. A je úplně jedno, zda preferujete sibiřský modřín, severskou borovici, anebo třeba český smrk.

3. 10. 2019