Autožárovky

Posted by     |   Categories :   Výrobky

Všimli jste si poklesu svítivosti http://www.svetelnalaborator.cz/files/sylabus/12_Mereni_krivek_svitivosti_parabolickeho_svitidla.pdf u Vašeho vozu? Je to prvním znamením, že to má žárovka už za sebou a zanedlouho praskne. V tomto případě není na co čekat, protože Vám hrozí nepříjemná pokuta. Ale co teď? Nejprve se podívejte do příručky automobilu, protože je tam napsaný konkrétní typ, a navíc i jak máte postupovat při výměně. Tento návod doporučuji určitě přečíst, protože Vám to později pomůže ušetřit celkem dost času. S vývojem aut bývá servis komplikovanější a komplikovanější, takže i tento základní servisní úkon se může celkem dost protáhnout. Základem jsou dva typy. Prvním je H7, což označuje produkty s jedním vláknem, jenž se používají spíše v modernějších vozidlech. H4 je naopak taková klasika se dvěma vlákny.

zadní světla

Čím se řídit?

Hned první věc, jenž musíte zkontrolovat je patice žárovky. Konkrétní typ se dozvíte podle staré výbojky, na které je vyraženo určité číslo s písmeny. Každá patice je jiná, aby nedocházelo k výměně špatného typu tak kam nepatří, takže ji tam prostě nenarvete. Pokud se Vám to nebude dařit, tak nemá žádný smyl rvát patici do závitu násilím, protože se Vám to stejně nepodaří. Dále nesmíme zapomenout na dostatečnou svítivost, ovšem ne zase přehnanou, protože nemůžete oslňovat řidiče v protisměru. Také je dost důležitá barva vydávaného světla. Klasicky by měla vydávat bílé světlo, protože všechno kromě lehkého nádechu modré je považováno za nelegální. Legálnost vlastně potvrzuje homologace výrobku. Pokud ji nenaleznete, tak nikdy nemáte jistotu z kam pochází a jak funguje. Takže zde je velice dobré zvážit, jestli opravdu chcete koupit takový výrobek. Někdy ani nedosahují předepsané životnosti, což je další zásadní problém. Životnost je další užitečný parametr, podle kterého se dá výrazně ušetřit.
BMW s rozsvícenými světli

Jakého výrobce zvolit?

Hlavně takového, který má dobrou uživatelskou recenzi. Protože jedna věc je, co řekne výrobce a druhá kolik toho vlastně výrobek vydrží. Takže šetřit se opravdu nevyplácí. A proto bych doporučil především kvalitní autožárovky Osram.

3. 10. 2019