Oblékejte se po vzoru žen z první republiky

Posted by     |   Categories :   Děti

Ženy za první republiky se skutečně mohly nazývat dámami. Oblékání ve 30. letech se velmi lišilo od toho, co je moderní dnes. Nicméně retro se prý vrací, takže je čas osvěžit si, jak vypadá prvorepubliková móda. Určitě najdeme mnoho inspirace. Pokud se díváte na seriál První republika, jistě víte, o čem je řeč.

Třicátá léta jsou skutečnou módní revolucí. Začaly se nosit kalhotové kostýmy, podprsenky a splývavé materiály. Taktéž se tato doba nazývá dobou zkracování (nicméně minisukně přišly až později). Ženy zkracovaly vlasy i sukně. Máme se od dam jako Adina Mandlová či Lída Baarová zkrátka co učit.

Šaty
Odložte kalhoty a rifle a raději sáhněte po elegantních šatech. Ty jsou prostě základ. Doba první republiky sice byla začátkem módy kalhotových kostýmů, ale upřímně, koho oslníte v kalhotách? Chcete-li se cítit pravou dámou, je třeba zvolit rozhodně šaty. V této době se nosily jednoduché šaty končící pod koleny s úzkým střihem a sukní mírně do zvonu. Ženy byly pyšné na svůj pas, který zvýrazňovaly právě upnutými šaty nebo tenký páskem.

Čas na klobouk
Klobouk byl nejdůležitějším módním doplňkem žen v mnoha dobách – za první republiky obzvlášť. Klobouk se nasazoval na špičku hlavy a později dokonce až těsně na týl. Žádná žena se neobešla bez klobouku a bez rukaviček. Jen tak docílíte dokonalé elegance.

Líčení a správný účes
Co se týče účesu, tak vládla jednoznačně klasická pokládaná vlna. Ženy snad nenosily ani nic jiného. Moderní byly kratší vlasy. Ty dlouhé se sčesávaly do různých drdolů. Líčení muselo být výrazné. Nesměla chybět rudá rtěnka a tenké tmavé obočí.

Boty
Lodičkami nikdy nic nezkazíte, ale tenkrát se nosily spíše mokasíny, jejichž móda se nyní opravdu zase vrací. Určitě zvolte spíše ty na mírnějším podpatku, budou i pohodlnější. Zapomeňte však na baleríny nebo boty na vysoké platformě.
Vzorům vévodily květinové a kárované materiály doplněné výraznou mašlí, stuhou či šněrováním. Stejně tak jako byly moderní vlnité vlasy, se vlny nosily i na oblečení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

13. 12. 2016