Nadávejme společně na exekutory

Posted by     |   Categories :   Www

Často můžete vidět rozvášněné diskuze, kde se jeden přes druhého předhání v tom, kdo vymyslí nejpropracovanější nadávku na toto dnes ne velmi oblíbené povolání. Samozřejmě, co by to bylo za společnost, kdyby se adorovali ti, kteří berou majetek? On to ale tak doopravdy už není jejich majetek. V tomto článku si vysvětlíme, jak to vlastně v drtivé většině případů chodí.
ukazovat na nápis
a) Dlužník nesplácí
Zde se dostáváme do části našeho příkladu, kdy dlužník Bezejmenný je po splatnosti. Začíná mu nejen nabíhat smluvní pokuta, ale zároveň také úroky z prodlení. Dlužník si tak nějak říká, že se to nějak utiší a ignoruje to. Samozřejmě výzvy k zaplacení se nezastavují, dokonce věřitel i volá a ptá se, co se stalo, kde co je a kde co bude. Dlužník samozřejmě neodpovídá, kdo by přeci odpověděl, když ví, že volá věřitel. A kdyby náhodou, tak vždycky tipnu telefon, abych jakože dal najevo nedostupnost.

b) Soudní proces
Věřitel podává žalobu (nejčastěji s platebním rozkazem) na soud, ten většinou vydává rozhodnutí ve zkráceném řízení. Dlužník nereaguje ani na výzvy soudu, ani na platební rozkaz ani na nic. Pokud to přeci neuvidí, tak to jakože není.

c) Z rozhodnutí se stává exekuční titul
Dlužník ani po skončení řízení a pravomocném rozhodnutí nezaplatil. Nu což, nyní to roztočí onen pan exekutor. Mezitím dluh naběhl do dvojnásobných rozměrů. Je zahájena exekuce. Protože se ví, kde dlužník bydlí, nejdříve se vyřídí formality. Protože dlužník neotevírá dveře, je přivolána exekutorem pomoc a jede se.

d) Marná snaha
Dlužník si najednou neví rady. Ignorování najednou tak nějak nepomáhá a z bytu mu mizí postupně nábytek i elektrotechnika. Co teď? Ah, už vím!

e) Stěžování a pláč
Není nic lepšího než uprosit exekutora, aby nezabavoval telefon. A jakmile odejde, napsat na všechny „správně české“ skupiny, jak jsou exekutoři zmije a je třeba je vybít.
modré světlo
A takhle nějak probíhá drtivá většina případů, kdy exekutor musí dojít přímo do bytu pro majetek. Většinou se dlužník s věřitelem nějak před tímto dohodnou, byť to je splátkový kalendář o 150 korunách (Ano, i to bylo). Tolik k té mafii.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

29. 7. 2018