Efektivní a vkusné zastřešení zároveň

Posted by     |   Categories :   Móda


Pokud toužíte po vlastním venkovním posezení na zahradě, neměli byste shánět pouze nábytek, ale rovněž by vám neměla chybět ani kvalitní střecha.

Efektivní a vkusné zastřešení zároveň

Občas si posedět venku a trochu si zapřemýšlet nebo přečíst nějakou pěknou knížku můžete klidně na balkóně nebo třeba v parku. Ovšem na balkóně ani v parku nebudete mít dostatečné soukromí. Ani jedno místo není vhodné třeba k oslavám narozenin nebo výročí svatby, i když by se mělo jednat pouze komorní záležitosti. Mnohem lepší je vybudovat si na zahradě alespoň malé posezení, které může částečně fungovat jako relaxační koutek, kde budete dobíjet své duševní síly a částečně místo, kam budete zvát své přátele, když bude příhodné počasí.

Pergola vedle domu

Ať tak či onak, budete potřebovat jednak nábytek, jednak kvalitní zastřešení. Co se týče nábytku, pak by to neměl být žádný velký problém. Nechcete-li utrácet za nový, klidně navštivte několik nejbližších antikvariátů, jistě naleznete, co potřebujete a za výrazně nižší cenu, než byste platili, kdyby se jednalo o zbrusu nové vybavení. Co se týče zastřešení, ani tady nemusíte příliš utrácet. Není potřeba pořizovat si drahý altán, bohatě postačí koupit si pergolu.

Pergolu u domu Pergoly-trutnov má dnes prakticky každý majitel alespoň středně velké zahrady. Jde o poměrně levný a esteticky zajímavý doplněk, který je možné použít buďto jako samostatnou konstrukci, nebo jako součást domu. V druhém případě se střecha připevňuje rovnou ke zdi. Mnoho kutilů si tento druh zastřešení zvládlo vyrobit podomácku na zahradě či v garáži, ale v případě, že nemáte nadání, čas nebo obojí, klidně si můžete koupit prefabrikovanou verzi, která se montuje jako stavebnice.

Tradiční pergola

Co se týče materiálu, záleží to na vkusu každého jednotlivce. Někdo dává přednost dřevěným pergolám, někdo zase preferuje raději kov. Přírodní materiál vypadá samozřejmě mnohem životněji a voní, ale zase není tak odolný jako hliník, o který není nutné se nějak starat. Na druhou stranu dřevo je nutné jednou za čas natřít ochrannými nátěry.

8. 3. 2020