Co nám příroda nabízí?

Posted by     |   Categories :   Výrobky

Příroda nám nabízí řadu velmi zdravých a léčivých produktů, které můžeme kdykoli a bez problému zpracovat sami a vytvořit si tak originální domácí kosmetiku. Pokud už jste někdy s touto myšlenkou alespoň koketovali, je nejvyšší čas to opravdu vyzkoušet v praxi. Tělové a obličejové oleje, vonné masti, nebo krémy, přísady do koupelí, hojící balzámy, to všechno jsou možnosti, jak bylinky a květiny zapojit do hry. Velmi účinné jsou například různé zábaly a kůry na vlasy. Na slabou, nebo vypadávající hřívu lze bez problému připravit odvar z kopřivy, nebo listu vlašského ořechu.
když promluví příroda
Vlasy zhoustnou, ztmavnou a budou vypadat leskle a zdravě. Další hojně opečovávanou partií je obličej a dekolt. Hlavně ženy si potrpí na krásně sametovou pleť, pokud možno bez viditelných a zjevných vrásek. I v tomto případě vám může naturální produkt pomoci být krásnější. Skvěle poslouží, jak bylinkové vody, tak přípravky na bázi ovocných, či zeleninových pleťových masek. Velmi nevzhledně vypadají takzvané stařecké skvrny. Jsou to pigmentové skvrny, které se s přibývajícím věkem nejvíce objevují na rukách a někdy bohužel i na tváři. Samozřejmě, že lze využít a podstoupit kosmetický zákrok v podobě bělení. Výsledek, na chvíli klid, ale za čas se problém opět navrátí. Pokud budete mít trpělivost a vytrváte, stačí každý den postižené místo natřít pár kapkami citrónové šťávy. Úspěch zaručen, a hlavně bez nákladů.
přírodní zkrášlování

Zpracovat v domácím prostředí lze prakticky cokoli. Hlavně jedinci a děti s citlivou pletí, by se měli zamyslet, zda mnoho chemických přísad v průmyslově vyráběných přípravcích, nejsou spíše na škodu. Zda opravdu potřebujeme reklamou propagované přípravky, které by nám měly zaručeně pomoct a světě div se, nepomáhají, nebo naopak nám ještě prokazují špatnou službu. Vždyť mnohokrát se dá levně a bez problémů vyjít jen z běžných surovin, které doma máme a používáme. Takový med, není dobrý pouze na chleba, nebo při přípravě medovníku, ale skvěle poslouží při výrobě různých pleťových masek.

27. 10. 2019