Atrakce, které nabízí les

Posted by     |   Categories :   Cestování

Vypravit se na výlet do přírody, nebo konkrétně do lesa byl kdysi důvod k tomu, aby tam všichni účastníci našli chvilky pohody, odpočinku a především klidu. To se ale změnilo s nástupem možností, které les může přinést pro potřeby dobré zábavy. Už i v prostorech lesa najdete atrakce, které jen tak ve městě nezažijete.
lanové centrum

Bobová dráha

Les je ideálním místem pro to, aby se v něm mohla zažít i dávka adrenalinu a skvělé zábavy. Existuje řada míst, kde v něm najdete bobovou dráhu, na kterou můžou nasednout i opravdu malé děti. Samozřejmě pod dozorem dospělého. Trať takové dráhy je přizpůsobená tomu, abyste na ni zažili parádní jízdu. Vybrat si můžete z různých typů kratších, nebo delších. Nemějte strach, že vás rychlost odradí od této atrakce. Zvolit si ji můžete sami pomocí ovládání. Kde všude se můžete s bobovou dráhou setkat?
–       Lipno nad Vltavou
–       Pec pod Sněžkou
–       Špindlerův mlýn
–       Harrachov
–       Janov nad Nisou
–       Praha
–       Kutná Hora
–      a nově i v Brně

Lanové centrum

Projít se na laně vysoko nad zemí láká mnoho turistů v lanových centrech. Na tomto místě si můžete užít porci vzrušení a vyzkoušet si vaši koordinaci. Není to vyloženě zábava jenom pro děti, projít se po laně můžete, ať už jste v jakémkoliv věku. Nejlepší je to ve skupině takže neváhejte zavolat kolegy a vaše přátelé a projít se lanovými překážky. K dispozici máte i noční lezení, takže pokud se na to cítíte, vyberte si podmínky, jaké vám vyhovují. Kde je najdete?
–       Břeclav
–       Brno
–       Harrachov
–       Olomouc
–       Pardubice
–       Praha
–      Zadov
stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů

Jedná se o dřevěnou stezku v lese, která vede vysoko až na vrcholy stromů. Přístup je umožněný bezbariérovým způsobem, takže se tam můžete vydat i s kočárkem, nebo na vozíčku. Za ten výhled a dobrodružství vám tato stezka rozhodně stojí! Některé z nich nabízí i možnost vydat se dolů na tobogánu, žádá si to ale pořádný kus odvahy. Najdete je u nás na Lipně, v Krkonoších, nebo na Dolní Moravě. Nemějte strach zažít v lese i akční rozptýlení.

30. 11. 2017