Zpátky v čase do našeho mládí

Posted by     |   Categories :   Cestování

V dnešní době, si děti, už pomalu neumějí hrát. Všimněte si, že spousty dětí v okolí uvidíte pouze s tabletem, nebo mobilním telefonem. Za našeho mládí bylo spousty jiné zábavy, her a pořád jsme lítali venku, tedy když zrovna nepršelo. Když byly venku chmury, vždy jsme měli nějakou srandovní činnost, ke které nám postačila obyčejná tužka s papírem. Některé hry si však můžete s vašimi ratolestmi zahrát i dnes, tedy pokud jste je nezapomněli. Společně si zopakujeme tři hry našeho mládí.
nadšení z výhry

Ošklivé počasí, ale doma sranda

Když je venku hnusně a třeba prší, je to pěkná nuda. Ale, když zapátráme ve vzpomínkách a vybavíme si papír, tužku a někoho, kdo přeříkává v duchu abecedu, co se vám vybaví? Správně, jedná se o město, jméno, zvíře, věc, rostlinu.
Nezapomenutelná hra, kterou můžete hrát nejen s dětmi, ale klidně i na nějaké oslavě s dospělými. Tato hra je výborná na paměť, rychlost, slovní zásobu, ale hlavně, je to zábavné.
Kdy jste tuto hru hráli naposled? Nevíte! Je třeba si osvěžit paměť. Pokud jste kreativní můžete si i přidat například Stát, auto, herce apod.
noha na míči

Oprátka, která vám neublíží

Další zábavou, která se vám vybaví z dětství, může být Oběšenec nebo-li Šibenice. Opět hra, při které je třeba papír s tužkou.
Pokud si již nevybavujete, jak se hraje, tak princip je jednoduchý. Jeden si myslí skryté slovo a ostatní hádají a pokud neuhádnout, tak se postupně, kreslí šibenice. Samozřejmě se musíte dohodnout, čeho se bude skryté slovo týkat, například české filmy, zvířata, vybavení domácnosti a mnoho dalších. Když máte okruh, který hádáte, musí dotyčný udělat tolik čárek, kolik je slov.
Je to skvělá zábava, ačkoliv už tuto hru několik let najdete v pc verzi, stále je lepší a osobnější si ji zahrát doma na papíře.

Pojďme balit na dovolenou

Možná znáte hru i na jiný styl například, že babička šla nakoupit a co, nakoupila? Hra je jednoduchá. Jeden hráč vždy řekne: „Balím si kufr na dovolenou a zabalím si: plavky“, a další hráč vždy větu zopakuje a přidá za plavky jiné slovo. Hra se hraje do doby, než se někdo přeřekne.
Vybavili se vám tyto tři hry? Pokud ne, tak můžete vyzkoušet.

6. 1. 2020