Vypočítejte si, kolik skutečně budete vydělávat

Posted by     |   Categories :   Výrobky

Nejenom z hlediska změny zaměstnání, ale i v klasické práci chceme občas vědět, kolik dostaneme na výplatu. Jaká bude konečná částka po odvodu daní, sociálního a zdravotního? Výsledek bude určitě zajímat každého z nás.

A právě v těchto případech je vhodné využít kalkulačku na výpočet čisté mzdy. Chcete si zjistit přesnou mzdu? Řekli vám u pohovoru jenom částku v hrubém? Jste zvědaví, jaká bude vaše výplata?

V tom vám pomůže kalkulačka výpočet čisté mzdy.

muž peníze stůl sešit

A jak je to s hrubou a čistou mzdou?

Hrubá mzda je vždy ta základní, ze které se teprve musí odečíst veškeré odvody jako je sociální, zdravotní a daň z příjmů. Až pak se mohou uplatnit slevy na dani, jako je sleva na poplatníka, což vám má zajistit lepší podmínky na výplatu, případně se odečítají ještě další výhody. V potaz se může brát to, že jste student, pak máte jisté zvýhodnění, nebo například při invaliditě. Odečítají se i částky na děti nebo to, když jste vy nebo jsou děti zdravotně postižené. To všechno hraje důležitou roli při správném výpočtu a může toho být ještě daleko více. Čistá mzda je až naprosto konečný výsledek, čili peníze, které získáte na účet.

muž peníze hromada

Existuje i rozšířená verze kalkulačky, do které můžete zadat ještě více a obšírněji všechny proměnné. V případě rozšířené verze můžete zadat i výši penzijního pojištění, zaplacené úroky z úvěru, dary, odběry krve nebo kostní dřeně, úhradu za zkoušky, můžete také uplatnit slevu na manželku, školku nebo hodnotu vozidla. Jakmile máte všechno podrobně zadané, vyjde vám konkrétní konečný výsledek a vy hned uvidíte, s jakou částkou můžete počítat.

Hrubá částka také nikdy nemůže být nižší, než je zákonem stanovené minimum. V tomto případě se jedná o minimální mzdu, která je zákonem stanovená a při běžném pracovním poměru vám zaměstnavatel nemůže dát méně peněz na výplatu. Samozřejmě se zase jedná o hrubou mzdu, takže čistou si opět můžete pomocí kalkulačky vypočítat.

22. 5. 2021