Ubytování Loket a okolí jako námět na báječnou dovolenou či prodloužený víkend

Posted by     |   Categories :   Cestování

Víte, že Česká republika skýtá tolik zajímavých míst, že řada obyvatel Česka o jejich existenci nemá vůbec tušení? Jedním z nich je například Loket, starobylé město s románsko-gotickým hradem. Ubytování Loket a okolí rozhodně stojí alespoň za úvahu.bukový porost ve Slavkovském lese

Loket z pohledu turisty

Loket je znám z turistických průvodců jako mohutný, nedobytný hrad s historií, která sahá až do přelomu dvou středověkých epoch románského a gotického slohu, ale to není vše, co vám tento okouzlující kout západních Čech může nabídnout. Je zde k vidění velmi mnoho zajímavostí a přírodních krás, které se s kamennými stavbami hradu a historického jádra města dokonale snoubí.
Ohyb řeky Ohře – vodáci plující po Ohři se do těchto míst rádi navrací, protože jim nabízí prožít nádherné zážitky v rozmanité krajině. Nejzajímavější úsek začíná v Královském Poříčí a končí po průjezdu peřejí v Klášterci nad Ohří. Meandrující tok zalesněným úsekem mezi Loktem a Svatošskými skalami je jeden z nejkrásnějších a do těchto míst se můžete vydat i pěšky, nebo na kole.renesanční fasády měšťanských domů
Slavkovský les – je chráněná krajinná oblast, která obklopuje město ze tří stran a rozpíná se směrem do lázeňské oblasti podél řeky Teplá. Můžete se odtud vydat k vodní nádrži Stanovice, která zásobuje karlovarský region pitnou vodou, a zavítat do Lázní Kynžvart a Mariánských Lázní, jež jsou od Lokte vzdálené přibližně 30 km.
Městská památková rezervace – tak trochu připomíná svým tvarem i velikostí jádro města Český Krumlov. Stejně tak, jako v Krumlově, říční koridor zde uzavírá svým mohutným meandrem domy postavené v období gotiky a renesance, s nimiž na vás dýchne zvláštní atmosféra, vymykající se současnému stylu výstavby lidských sídel. Generace našich předků využívaly právě takových zajímavých přírodních proporcí, které působily částečně jako ochranný prvek, a zčásti dodávaly energii, což se týká hlavně míst vysoko nad okolním terénem, což je případ i městečka Lokte.

23. 1. 2020