To nejlepší pro váš vůz

Posted by     |   Categories :   Móda

Samozřejmě každý může mít svého koníčka a u mužů jde často o jejich vůz. O ten pečují s láskou a porozuměním. Vysávají jej každou chvíli, berou na myčku nebo doma čistí, myjí a leští. Vyměňují kola a disky, hrají si s interiérem a někteří dokonce s celkovou vizáží svého vozu, tedy mění povolené prvky za jiné, ale vždy v rámci platných zákonů a pravidel, které se ukládají. Ty se musejí dodržovat a všechno má své předpisy. Jistě byste tak do svého milovaného vozu nenalili něco, co by mu mohlo uškodit. Každý přece chce, aby jeho vůz vydržel co nejdéle. Proto musíte shánět věci, které budou nejlepší pro váš vůz.

Co tedy do automobilů patří?

Motorové oleje obecně– víte, co vlastně znamenají a proč jsou tak důležité? Jistě to budou znát všichni muž, ale co například ženy, tak se podíváme, o co se tedy konkrétně jedná.
Co je to vlastně zač?– jedná se tedy o souhrn různých látek, přičemž je to vlastně skupina minerálních olejů. Ty se používají jako maziva ve spalovacích motorech.
Jak se dělí a řadí?– Dělá se na dvě skupiny: ropné a syntetické. Do těchto skupin je řadíme podle jejich druhu výroby. Způsob výroby je totiž u každé skupiny jiný a mají tak odlišné vlastnosti. Třetí skupina jsou polysyntetické a to je kombinace obou skupin. Dalo by se to nazvat jako takový kompromis mezi funkcemi, vlastnostmi a také celkovou cenou.
Jakou funkci plní v našem vozidle? – samozřejmě, že oleje udržují motor v chodu, ale také často plní funkci chladiva, také zajišťují dobré těsnění tedy plní funkci těsnící, možná to někoho překvapí ale i funkci čistící a také ochranou, například před korozí.

Chcete mít tedy to nejlepší?
Pak si zajistěte i kvalitní produkt pro váš automobil. Olej 5w 40 se doporučuje jak pro osobní automobily, tak i pro dodávky, tedy větší a mohutnější vozy. To nejlepší pro váš vůz můžete mít i vy za velice slušnou cenu. Dopřejte mu to nejlepší.

28. 12. 2016