Prohlížečů existuje několik

Posted by     |   Categories :   Business

Jestli patříte mezi ty, kteří vůbec netuší, co internetový prohlížeč je, tak vás pak může překvapit, že jej právě používáte. Jedná se o program, který slouží k zobrazování internetových stránek. Právě na něm záleží, jak se bude vaše stránka vypadat.
hledání na google
Prohlížečů máme hned několik a vy si samozřejmě můžete vybrat, který je pro vás ten nejlepší. Mezi nejznámější patří Internet Explorer, který se asi nejvíce používal a je možné, že mezi starší generací je stále žádaný. Většinou starší lidé si neradi zvykají na nové změny a jsou rádi, že rozumí stránkám, které si otevírají.
Nesmíme ale zapomenout na Mozillu Firefox, Operu, Apple Safari, Google chrome. Každý si najde pak ten svůj nejoblíbenější, se kterým bude pracovat.
–          Internet Explorer
Poprvé se s ním uživatelé setkali v roce 1995. S jeho verzí jsme mohli pracovat v operačním systému Windows 95. Samozřejmě, že po tolika letech prošel obrovským vývojem. Hodně se zdokonalil, přesto již nemá tolik příznivců.
–          Mozilla Firefox
Dříve jen Mozilla a byla největším konkurentem Exploreru. Poprvé jsme se s ní setkali o 9 let později. Verze 1.0 se objevila v roce 2004. Ačkoliv je to kvalitní internetový prohlížeč, tak bohužel stejně jako v předešlém případě ztrácí svoji oblíbenost.
–          Opera
Původně vznikla jako projekt pro norskou telekomunikační společnost. Její počátky jsou zaznamenány v roce 1994. Původně se jednalo o placený projekt, proto nebyl tento prohlížeč tolik rozšířený mezi populací, jelikož jim v prohlížeči překážel reklamní proužek. Později již byla registrace také zdarma a od té doby již žádnou reklamu neobsahuje. Ač má mnoho funkcí, uživatelé si Operu moc neinstalují.
–          Safari
Tento webový prohlížeč má svého autora a tím je Apple. Verze pro Windows se na trhu objevila v roce 2007. Spíš se doporučuje pro operační systém Mac OS.
prohlížeče internetu
–          Google Chrome
První verze pro Windows se objevila na podzim v roce 2008. Jeho vývoj je naprosto geniální a neustále se vyvíjí. Několikrát do roka se objevují nové aktualizace a také se dá říci, že skutečně předehnal své předchůdce a konkurenty. Když se podíváme na jeho další rozšíření, tak je to přesně to, co tato generace potřebuje. Nejnovější verze obsahuje doplňky, s kterými máte možnost přidat potřebné funkce. Aktuálně je jedničkou mezi vyhledávači a také nejvíce používaný.

21. 9. 2017