Pracovní pozice pro každého

Posted by     |   Categories :   Business

Svět IT – Informačních technologií je bezesporu nejrychleji se rozvíjejícím místem pro pracovní příležitosti. Chcete-li si najít práci, brigádu nebo dokonce i podnikat v tomto odvětví, setkáte se s tisíce nabídkami na poli jménem Internet. Základem je mít počítač nebo laptop a přístup k internetu.
 sám s laptopem
Programátor
Píše věty příkazů v jazyce, který dokáže přečíst počítač. Pro laiky je to hatlamatilka slovíček a symbolů. Ale jedná se oucelený systém, kterému další IT pracovníci dají design a jiní mu vdechnou život. Obyčejný smrtelník pak vidí Windows, webovou stránku, e-shop, aplikaci nebo i počítačovou hru.
programování PC
Stát se však programátoremnemusíte být vysokoškolák a ani studovat informatiku na střední škole. Pokud jste technicky a logicky zaměřeným člověkem, se zápalem o věc, stačí se stát samoukem. Na internetu najdete spoustu míst, kde se můžete inspirovat a naučit se programátorskému jazyku, díky kterému se dokážete uplatnit v oboru. Praxi získáte tvořením stránek pro své známé, nebo si vytvoříte nějaké webovky pro sebe. Dle volně dostupných šablon dáte své práci tvář, pak už stačí se umět reprezentovat a najít si zaměstnání, které odstartuje vaši kariéru.
dosažení vrcholu 
Copywriter
Taky píše věty, ale tentokráte v jazyce, kterému rozumí každý rodilý mluvčí. Je to v podstatě takový spisovatel, který se snaží přilákat čtenáře webových stránek poutavým a nevšedním textem. Tato pozice je často nabízena i jako brigáda. Ta však bývá často velmi finančně podhodnocena. Pro ty úspěšnější může takový přivýdělek znamenat start kariéry a šanci vypracovat se do pozice, kde vás samotné začnou vyhledávat firmy a najmou si vás jako externí spolupracovníky a vy začnete plnit weby svými texty. Chytnou-li se vaše texty, poté počet kliknutí/přečtení přináší zisk webovému poskytovateli. Podmínkou je ojedinělost textu. Duplicita není tolerována a časem se můžete dostat do stádia, kdy o určité problematice už prostě nemáte co napsat. Vaše názory, pohled na svět a obecně známé skutečnosti už nedokážete originálně “obkecat”

7. 8. 2017