Pobaltí jako místo plné zážitků

Posted by     |   Categories :   Zábava

Léto je časem odpočinku a většina Čechů vyráží na dovolené. Mezi tradiční destinace patří hlavně Chorvatsko, Řecko, Itálie nebo Egypt. Češi nejčastěji vyhledávají pohodu u moře a tu si logicky spojují hlavně s oblastí Středozemního moře.
hrad trakai
Poslední dobou, ale přibývá těch, kteří se nechtějí jen povalovat na přeplněných plážích, ale hledají i zážitky s čímžroste i poptávka po stále nových destinacích. Jednou z nich je právě oblast Baltu, a především tedy Pobaltské republiky: Estonsko, Lotyšsko a Litva.
Pobaltí kromě krásných historických měst, které jsou spjaty hlavně s různými hlavně německými rytířskými řády a obchodním spolkem, Hanzou, jsou i zemí nádherné často téměř nedotčené krajiny. Krásnou ukázkou různorodosti je Litva, nejjižnější Pobaltský stát může nabídnout množství národních parků s neprostupnými lesy na straně jedné a na druhé písečné duny u moře, které by člověk podle fotek zasadil spíše někam do Afriky. Jediný kontrast, který zde nenalezneme jsou vysoké hory, protože všechny tři republiky jsou víceméně rovinky s mírně kopcovitou krajinou.
Pobaltí, ale není jen o krásné krajině, na své si přijdou i fanoušci historie. Krásná města s různými památkami od kostelů a katedrál, po velké haly ve kterých se vyráběly vzducholodě, doplňuje množství impozantních hradů, které zde zbyly po řádech německých rytířů, kteří šířili křesťanství v Pobaltí.
město Riga
Nakonec si na své přijdou i fanoušci gastronomie. Celá oblast je vyhlášená množstvím pochoutek, u kterých vidíme krásnou směs stylů, které se právě v Pobaltí střetávaly. Můžeme tak ochutnat gastronomii s prvky té Ruské, Turecké, Švédské ale i třeba Německé. Snad jen tedy vyhledávači pláži by byly trochu zklamaní. Všechny státy sice nabízejí krásné pláže, ale Balt patří přeci jen k o něco studenějšímu moři než třeba Jadran a na koupání to tedy většinou moc není.

3. 1. 2020