Kdo pak by se myší bál?

Posted by     |   Categories :   Peníze

Bydlení v domě je něco, co se považuje za jeden z největších luxusů. Velký prostor, který dům nabízí (převážně se zahradou nebo větší terasou) je důkazem toho, že o malý byt dnes už nikdo nestojí. Ovšem bydlení v rodinném domě má i své zápory, se kterými se můžete setkat, aniž byste chtěli.

A není vůbec žádnou výjimkou, pokud řešíte to, že v něm máte nečekané hosty, které přivítat ve vašem domově rozhodně netoužíte.
žena v kuchyni

Problém zvaný myš v domě

Bývá zvykem, že se myši situují v oblasti lidských obydlí, kde můžou přijít do styku s potravinami, které by jich uživily. Poměrně často se stává, že se v domácnosti rodinných domů tyto hlodavce objevují a dělají více škody než užitku.

Pokud jste i vy ve vašem domově zahlédli myš nebo je očividné, že chodí mezi vaše zásoby, je potřeba to řešit – co nejdříve a razantně. Může se totiž stát, že se jejich množství zvětší a rovněž vám do vaší domácnosti, přinesou i řadu nemocí.
myška na kameni

Příčina je pravděpodobně ve sklepě

Nejčastěji se myši vyskytují ve sklepě domu, který je v mnoha případech propojený s jeho interiérem. Jsou dostatečně mrštné na to, aby se dostaly k vašim potravinám a poradily si i s překážkou, jakou jsou dveře nebo sádrokarton.

Do vašeho prostoru sklepa můžete umístit pasti na myši, kterých je na trhu nespočet. V jiném případě si můžete pořídit kočku, která se o nich hravě postará a vy budete mít konečně po starostech.

Deratizace – i to je jedna z možností

Pokud však na váš problém nebudete stačit sami a žádné vaše fígle vám nebudou nic platné, je potřeba vyhledat pomoc odborníka. Deratizace se postará o to, aby se ve vašem domě neobjevoval nežádoucí hmyz a hlodavce. Jsou to přece jenom škůdci, které doma nikdo netouží mít a ani na nich nikde natrefit.

Důležité je taktéž mít všechny prostory ve sklepě dostatečně zavřené a odizolované od vaší zahrady nebo venkovního prostředí. Pozor si dejte i na otevřená okna, přes která se k vám dostane prakticky cokoliv. Mít v domě myši je nepříjemnost, kterou musíte řešit co nejdříve a neodvracet od toho zrak ani v případě, že z nich máte hrůzu.


3. 1. 2019