Jak se zbavit nudy? Zkuste aquapark

Posted by     |   Categories :   Zábava

Pokud jste milovníky vody a hledáte zábavu pro celou rodinu na dlouhý zimní víkend, určitě byste měli vzít v úvahu Aquapalace, který se nachází v Praze – Čestlicích. Nejenom, že se jedná o největší aquapark v České republice, ale současně se jedná i o největší aquapark ve střední Evropě. Jde o poměrně nově vybudovaný areál, protože vzniknul v r. 2008.
bazén pro děti

Zázemí

 Hned na začátek asi stojí za zmínku, že ať už se rozhodnete pro jakoukoli část celého komplexu, tak se bude jednat o poměrně dražší záležitost, tudíž se asi o každotýdenní výlet jednat nebude. Ceny jsou různé podle věku. Je možné uplatnit průkaz studenta, nebo seniora.

Vodní svět
 Asi nejpopulárnější částí je samozřejmě Vodní svět. Na své si tu dokáže přijít opravdu každý, od malých dětí (děti do 12 let mohou vstoupit do areálu pouze pod dohledem dospělé osoby) až po svižné seniory. Tato část má neuvěřitelných 9150 m2. Na této ploše můžete najít opravdu vše, na co si vzpomenete – různé druhy tobogánů, různě dlouhé a upravené skluzavky, vířivky, relaxační terasy či pravidelné umělé vlnobití. Chloubou aquaparku je 450 m dlouhá divoká řeka, která se ve venkovních prostorách táhne podél celého areálu.
tobogány vodní park
Saunový svět
 Zatímco vodní svět bude preferovat aktivnější jedinci, i ti klidnější si zde přijdou na své ve světě saun. Finové si moc dobře uvědomují zdravý vliv sauny na lidské zdraví a Vy si ho zde můžete dopřát! Najdete zde až 14 různých typům, přesto je tento svět rozdělen na 3 pomyslné druhy relaxu – venkovní část, klasické finské sauny a římské lázně.

Sauny podporují zlepšení krevního oběhu, imunitu a skvěle působí i na pokožku, která se při pravidelném používání zpevňuje. Navíc dochází k detoxikaci organismu, protože škodliviny odchází s potem ven z těla.

SPA – welness
 V této části najdete typické relaxační služby jako je kosmetika, masáže, manikúra, pedikúra, depilace, solárium nebo jiné exotické procedury. To vše samozřejmě je praktikováno jen špičkovými odborníky. Pokud se chcete do těchto denních lázních objednat, musíte si nejdříve udělat rezervaci. Celý pobyt je vhodný pro 4 až 6 osob.

Fitness
 Pokud jste člověk, který miluje pohyb, tak Vám možná jen vodní svět stačit nebude. Nemusíte však zoufat a můžete se přesunout do části, která je zaměřená na fitness. Pohyb je pro člověka nejpřirozenější věc ze všech, a proto je zde tomu vše přizpůsobeno. Fitness centrum má dvě patra s nespočtem všech různých přístrojů a jiných pomůcek, celý prostor je samozřejmě klimatizovaný. Jedná se o jedno z největších a nejlépe vybavených prostorů pro fitness v České republice.

Balneo & Medical
 Jedná se o oblast zaměřenou na fyzioterapii a rehabilitace. To vše je samozřejmě vedeno fyzioterapeuty a lékaři. Určí Vám diagnózu a také Vám pomohou s volbou rehabilitace – rekondiční cvičení, vodoléčba, masáže či něco jiného.

18. 10. 2016